Ja Tu un Tava komanda esiet noilgojušies pēc savu “bateriju” uzlādēšanas, īstas un aizraujošas kopā būšanas svaigā gaisā, tad mēs jūs aicinām pieteikties komandas saliedēšanas pasākumiem kopā ar mūsu iedvesmojošajiem un enerģiskajiem treneriem –  Andžeju Reiteru, Brigitu Mironovu vai Vilni Brēmani.

Izvēlies kādu no jau gatavajām programmām vai arī sazinies ar mums, lai izveidotu īpaši jums radītu pasākumu!

Programma, kas uzlādēs Tavas komandas enerģijas un prieka baterijas. Tā būs tieši pretēja virtuālajai videi – iespēja pašam ar savām rokām radīt, radoši izpausties un piedzīvot jaunas emocijas.

BŪTISKĀKIE IEGUVUMI:

Jaunas zināšanas, pieredze un patiess prieks!

AKTIVITĀTES:

8h

Esi aizdomājies, vai Tu un Tava komanda spētu komfortabli dzīvot mežā vairākas  dienas? Andžejs Reiters pats to praktizē jau vairākus gadus un dalīsies ar dažādiem  noslēpumiem, tehnikām un metodēm, lai ikviens spētu pats savām rokām radīt vidi,  sajust dzīvesprieku un uzlādētu savas baterijas. 

 • Vides radīšana – kā nekurienes vidū uzradīt skaistu un komfortablu apmetni.  Krēslu, galdu un nojumes radīšana. 
 • Ekoloģisko trauku darināšanas meistarklase – brīnišķīga prasme, ko vēlāk varēsi  iemācīt arī savai ģimenei un draugiem. 
 • Restorāns meža vidū – kā pagatavot restorāna cienīgu maltīti ar ikvienam  pieejamiem produktiem. Triki un meža zinības, kas var noderēt apmaldoties mežā.
 • Rūdīšanās māksla jebkādos laikapstākļos. Tu vari krietni vairāk, nekā Tev  šķiet. Kā ikdienā uzturēt spēku un vitalitāti. Vingrinājumi un tehnikas  pozitīvo emociju radīšanai. 
 • Meža spēles – laime slēpjas ikdienas mazajos mirkļos, kad ļaujam sev būt,  esam bez maskām un ļaujam sev piedzīvot nenopietnus ikdienas brīnumus.
2017-07-04-14_28_39andzejs-600×525

Andžejs Reiters

TRENIŅA BŪTĪBA UN IEGUVUMI:

Visbiežāk mēs zinām, kā vajadzētu sadarboties un strādāt, kā komandai – un mums šķiet, ka  tā jau arī rīkojamies! Tomēr patiesībā visbiežāk mēs esam šauri par individuālo mērķi  domājoši kolēģi grupā, kurā strādājam. Reizēm, lai to mainītu, ir jānomaina vide, jāpiedzīvo  kāds aizraujošs piedzīvojums, vai jāpārvar kopīgas grūtības. Tas viss arī būs šajā treniņā –  izaugsmes pārgājienā ar uzdevumiem.

1.Piedzīvot un izdzīvot īstu un patiesu komandas un partnerības sajūtu; 

2.Iziet ārpus komforta zonas un tajā pašā laikā kopīgi atpūsties; 

3.Piedzīvot krīzes situāciju, lai apgūtu krīzes menedžmentu; 

4.Iepazīt vienam otru un saliedēt komandu

TRENIŅA PROGRAMMA:

Komanda kopumā veic pārgājienu pa Lorupes gravu, pa ceļam saskaroties ar dažāda tipa pārbaudījumiem un pārsteigumiem. Lorupes grava – skaista, tūristu neskarta Siguldas apkārtnes daba. Viens no populārākajiem maršrutiem 19.gs. Te sastopas gan  mežonīgā daba, gan lieliski objekti – iežu atsegumi, upes kanjoni, un cara laika būves zem Rīga-Sigulda dzelzceļa. Programmas laikā  komanda veic vairākus uzdevumu kompleksus, kuri sakārtoti secīgi gan pēc sarežģītības līmeņa, gan arī tematiski, pievēršoties  kādam no komandas darba pamatelementiem – sadarbība, lēmumu pieņemšana, komunikācija un saskarsme, laika vadīšana u.c.

 1. Rezultāts 

Šī posma uzdevumi veidoti tā, lai  orientētu komandu uz rezultātu. Katra  ieguldījums svarīgs kopējā procesā.  Komanda krāj punktus, lai tiktu pie  pusdienu resursiem – un vēlāk paši tās  pagatavotu.

 1. Sadarbība 

Pēc pusdienām dalībniekiem klāt  nākamais izaugsmes līmenis, kas  saistīts ar uzdevumiem, kur svarīga  savstarpēja sadarbība un  uzticēšanās.

 1. Atgriezeniskā saite 

Dienas laikā komanda nonāk galā pie  ugunskura vietas, kur kopīgi atskatās uz  piedzīvoto, veic atziņas, kas palīdzētu  ikdienas darbā un nosprauž soļus, kā tās  iedzīvināt.

IESPĒJAMIE UZDEVUMI:

 1. Pārvietošanās pēc kartes
 2. Pārgājiens ar acīm ciet – pārvietošanās pa pāriem, kur vienam no dalībniekiem acis ciet, bet otrs vada tikai stāstot.  Pārvietošanās notiek pa vidi, kur pat ar acīm vaļā grūti pārvietoties.  
 3. Skautu pārceltuve – dalībniekiem no organizatoru dotiem resursiem jāpagatavo pārceltuve, lai tiktu pāri upei,  nesaslapinot kājas  
 4. Tunelis zem dzelzceļa – komandai jātiek cauri tunelim pa upi, spējot nest vienu dalībnieku nestuvēs, no organizatoriem  papildus apgrūtinājums. 
 5. Pusdienu pagatavošana uz ugunskura
 6. Tilts – dalībniekiem jāsamainās vietām, atrodoties uz baļķa, kurš atrodas virs upes 
 7. Virves pavēlnieks – pa virvi jāpārvar upe, dalībnieki var palīdzēt tikai ar virves turēšanu, vai komandas krusts – visiem  dalībniekiem jāsamainās vietām, atrodoties uz virvēm.
vilnis

Vilnis Brēmanis

TRENIŅA BŪTĪBA UN IEGUVUMI:

Reizēm, lai to mainītu, ir jānomaina vide, jāpiedzīvo kāds aizraujošs piedzīvojums, vai jāpārvar  kopīgas grūtības. Tas viss arī būs šajā treniņā – izaugsmes pārgājienā ar uzdevumiem. Visbiežāk mēs zinām, kā vajadzētu sadarboties un strādāt, kā komandai – un mums šķiet, ka  tā jau arī rīkojamies! Tomēr patiesībā visbiežāk mēs esam šauri par individuālo mērķi  domājoši kolēģi grupā, kurā strādājam.  

Reizēm, lai to mainītu, ir jānomaina vide, jāpiedzīvo kāds aizraujošs piedzīvojums, vai jāpārvar  kopīgas grūtības. Tas viss arī būs šajā treniņā – meža izaicinājumā!

1.Piedzīvot un izdzīvot īstu un patiesu komandas un partnerības sajūtu; 

2.Iziet ārpus komforta zonas un tajā pašā laikā kopīgi atpūsties; 

3.Piedzīvot krīzes situāciju, lai apgūtu krīzes menedžmentu; 

4.Iemācīties patiešām praktiskas meža izdzīvošanas tehnikas un saliedēt komandu.

TRENIŅA SOĻI:

 1. Tikšanās ar tiešo vadītāju, lai izrunātu būtiskāko uzstādījumu, kas jāsasniedz treniņa procesā; 
 2. Komanda saņem pirmo uzdevumu vēl esot birojā un plānotā treniņa nosacījumus un noteikumus. Komandai ir  jāsagādā konkrētas lietas, kas noderēs pēc tam mežā pildot dažādus uzdevumus (darbarīki, izejmateriāli un nedaudz no  pārtikas).
 3. 2 dienu treniņš ar nakšņošanu mežā (viena nakts). Programmas laikā grupa veic vairākus uzdevumu kompleksus, reizē  apgūstot dažādas izdzīvošanas tehnikas mežā. Kopā tiek radīta vide, pusdienas uz ugunskura, piedzīvoti pārsteigumi,  resursu medības, resursu pārdale un tas viss, lai tematiski, pievēršoties kādam no komandas darba pamatelementiem –  sadarbība, lēmumu pieņemšana, komunikācija, saskarsme, komandas darbs u.c. Pirmās dienas noslēgumā, komanda  piedzīvo arī krīzes situāciju, kas liek pārorientēties un atrast sevī jaunus resursus, lai pārvarētu grūtības. Procesa gaitā,  pēc uzdevumiem, treneris sniedz atgriezenisko saiti par saviem novērojumiem. Tāpat procesa gaitā treneris dalās savā  pieredzē, māca praktiskus vingrinājumus labākai ikdienas sadarbībai un meža zinības. 
 4. Pirmās treniņa dienas beigās komandu sagaida pirts.

Otrās dienas rītā ir kopīga izkustēšanās, meditācija, brokastis un saruna, kur grupa apkopo būtiskākās atziņas un rada  komandas vienošanos par tālāko sadarbību ikdienā. 

 1. Tikšanās ar tiešo vadītāju nedēļu pēc treniņa, lai vienotos, kā apkopotās atziņas tiks reāli ieviestas uzņēmuma ikdienā.
2017-07-04-14_28_39andzejs-600×525

Andžejs Reiters

TRENIŅA NORISE A VARIANTS: KLĀTIENE

TRENIŅA NORISE A VARIANTS: KLĀTIENE

AKTIVITĀTES ĀRPUS TELPĀM:
Pirmajā dienā dalībnieki saņem misijas uzdevumu, ko visiem kopā jāpaveic. Misija sastāv no tik uzdevumiem, cik ir dalībnieku. Katram tiek izlozēta atbildība par viena uzdevuma rezultāta sasniegšanu. Izaugsmes treneris iepazīstina atbildīgos ar uzdevumu nosacījumiem. Tālākais process ir pašas komandas rīcībā. Svarīgi izpildīt visus uzdevumus. Secībai nav nozīmes. Procesa laikā ir zināmi atpūtas brīži pusdienām.

Pēc katra uzdevuma veikšanas atbildīgais vadītājs saņem atgriezenisko saiti no komandas dalībniekiem, kā arī visi piefiksē sev atziņas, kuras dienas noslēgumā tiek apkopotas kopējā refleksijā.

Pirmās dienas noslēguma refleksiju mērķis saņemt individuālu atgriezeniso saiti par sevi kā vadītāju, kāds esmu, kas ir stiprās puses un kas ir attīstības kompetences, kā arī aplūkot komandu kopumā, kādi esam, kā reaģējam dažādās situācijās. Ieguvums no dienas ir arī komandas sajūta un apzināties sevi kā daļu no komandas.

Vakara daļā – neformāls pasākums ar pirti un āra kublu, lai saliedētos un izrunātu nepateikto neformālā vidē. (Nav iekļauta investīciju sadaļā, rekomendācija no Training Lab puses)

PROGRAMMA 2. DIENA:

TRENIŅŠ TELPĀS VAI MEŽĀ:

1. Ko mēs vēlamies sasniegt strādājot kopā? Profesionālie un privātie mērķi.
2. Es un komanda. Mana loma komandā, kā tajā jūtos. Kas man ir vajadzīgs, lai izpaustu savu labāko
versiju.
3. Komandas darbs pie vērtībām, mērķa un kopīgiem stratēģiskajiem plāniem.
4. Komunikācijas kļūdas, ko pieļaujam ikdienā, kas traucē mums saprasties.
5. Lēmumi – kam tieši ir jāmainās ikdienas sadarbībā, komunikācijā, lai mēs sasniegtu izvirzītos mērķus.
6. Ieraduma spēks.

Rezultātā – katrs dalībnieks apzinās savas vērtības, kas kopā veido komandas vērības, un ir noteikts
stratēģiskais redzējums un mērķis, kur tieši komanda virzās. Izanalizēti būtiskākie šķēršļi ikdienas
komunikācijā, kā arī panākta vienošanās, kas nepieciešams, lai turpinātu strādāt rezultatīvāk.

vilnis

Vilnis Brēmanis

PROGRAMMA (4 h vai 8 h):

1. Apzinātības spēks:
5 soļi EQ attīstībai – apzināties, vadīt, vairot – motivāciju un enerģiju, pamanīt citus
un veidot patiesas attiecības. Kāda ir emociju nozīme un ietekme ikdienas darbā un
komunikācijā.

2. Emociju ietekme
Fizioloģija, emocijas un stress. Kā tās veidojas, kas ietekmē un ko tieši nozīmē
pārvaldīt savas emocijas. Kādu ietekmi atstāj citu cilvēku emocijas uz mani cilvēcīgi
un profesionāli. Kāda ir mana patiesā spēja tās pārvaldīt?

3. Apziņas «higiēna» un anti-stresa vingrinājumi, kuri palīdz nomierināt prātu.
Praktiskas tehnikas, kā atslēgties no negatīvas informācijas, neuzņemt un nenest
to tālāk. Kā tehnoloģijas var palīdzēt attīstīt EQ un mazināt stresu ikdienā.
Aplikācijas, kas palīdz attīstīt EQ.

Brigita

Brigita Mironova

DIVU DIENU KOMANDAS SADARBĪBAS PASĀKUMS

Šis nav klasisks “team time” pasākums ar bezrūpīgu izvizināšanos ar jahtu. Šis ir intensīvs komandas sadarbības un burāšanas treniņš, kurā katram dalībniekam ir sava loma un uzdevums burāšanas procesa nodrošināšanā, kas tiek papildināts ar komunikācijas un sadarbības uzdevumiem un teoriju. Treniņš ir balstīts pieredzes izglītības pieejā, ar kuras palīdzību ir iespēja praktiskā veidā apzināt, izvērtēt un uzlabot individuālās un komandas sadarbības prasmes. Piemērots ikvienam (it īpaši “kontrolfrīkiem”), lai trenētu savas pielāgošanās spējas – mēs nevaram kontrolēt vēju, bet varam pieregulēt buras, lai nonāktu galamērķī.

BŪTISKĀKIE IEGUVUMI:

Treniņa programma var būt noderīga gan individuāliem vadītājiem, gan konkrētam kolektīvam.

Šī programma ir iespēja: 

 • izkāpt ārpus komforta zonas un doties piedzīvojumā neierastā vidē – jūrā;
 • pārbaudīt individuālās un komandas sadarbības prasmes, to iespējas un limitus;
 • izmantojot neierastus un izaicinošus apstākļus, attīstīt savas kā līdera prasmes;
 • apzināt savu mācīties mācīties kompetenci – spēju apgūt jaunas lietas un spēju pielāgoties; 
 • apzināt individuālos un komandas uzvedības paternus neierastās situācijās un tos pilnveidot;
 • apzināt, izvērtēt un pilnveidot kolektīva iekšējo organizācijas kultūru (kolektīviem);
 • savienot tehniskās prasmes ar sociālajām, darbojoties komandā uz jahtas;
 • esot kopā neierastos apstākļos atklāt ko jaunu par sevi un kolēģiem (kolektīviem);
 • praktizēt pieredzes izglītības pieeju (darīt – reflektēt par paveikto – saprast, kā to var pārnest uz ikdienas darbu un ieviest uzlabojumus),
 • apgūt praksē burāšanas pamatus un, iespējams, iegūt jaunu hobiju

PROGRAMMA (var tikt pielāgota konkrētas grupas vajadzībām):

2 dienas

 

Laiks1.diena2.diena
8.00Pārtikas izaicinājums komandāBROKASTIS uz jahtas
9.00Ierašanās uz jahtas, brokastis

Komandas uzdevums krastā vai

Teorētiskais ietvars par līderību

10.00Ievads un treniņa mērķi
11.00Drošības instrukcija un apmācība burāšanas pamatos. Mācīšanās mācīties

Burāšana Engure – Rīga (5-6h)

Burāšanas pienākumi maiņās

12.00
13.00PUSDIENAS uz jahtasPUSDIENAS uz jahtas jūrā
14.00

Burāšana Rīga – Engure (5-6h)

Burāšanas pienākumi

Komandas komunikācijas uzdevumi

Mācīšanās mācīties. Komandas darbs

Līderības prasmju prakse un izvērtēšana

Burāšana Engure – Rīga (5-6h)

Līderības prasmju izvērtēšana

Komunikācijas prasmes

15.00
16.00
17.00Atgriezeniskā saite, vienošanās
18.00VAKARIŅAS
19.00Došanās mājup
20.00Izvērtēšana un atgriezeniskā saite
21.00VAKARIŅAS
22.00Pirts vakars un/vai Talantu šovs komandai Engurē
23.00

TEHNISKĀ INFORMĀCIJA:

Norises vieta: mācību buru jahta maršrutā Rīga – Engure – Rīga 

Investīcijas: 4200 EUR + PVN grupai līdz 9 dalībiekiem (cenā iekļauta jahtas noma + kapteinis un 2 treneri/palīgi + degviela un tehniskie izdevumi). Papildu izmaksas: pirts un ostas izmaksas, kā arī pārtika.

Uzdāvini savai komandai iespēju atjaunot enerģiju, atgūt spēku un kopības sajūtu!

Izvēlies savai komandai piemērotāko programmu un raksti:  santa@traininglab.lv 

lauks tukšs
lauks tukšs
lauks tukšs
lauks tukšs
Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!

Ja vēlies savai komandai individuāli izstrādātu risinājumu, mūsu ideju pārdevēji palīdzēs to radīt, raksti santa@traininglab.lv un mēs ar Tevi sazināsimies.